Şenyaşar ailesi: Başsavcı hem gözlerini hem de kulaklarını kapattı

Adalet mücadelesini kesintisiz sürdüren Şenyaşar ailesi, Urfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri’nin adalet taleplerine karşı hem gözlerini hem de kulaklarını kapattığını söyledi.

Şenyaşar ailesi: Başsavcı hem gözlerini hem de kulaklarını kapattı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 322’icni gününde devam ediyor. Emine Şenyaşar, hava şartları ve sağlık sorunları nedeniyle Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti devam ettirirken, Ferit Şenyaşar da, adliye önüne gelerek nöbet eylemini başlattı. 

Aile kendilerine ait “Şenyaşar Ailesine Adalet” adlı sanal medya hesaplarından, Urfa Valiliği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan’ın hesaplarını etiketleyerek “Adalet terazisi elinde olan Themis'in gözleri kapalıdır. Şanlıurfa Başsavcısı Önder Yeniçeri adalet talebimize karşı hem gözlerini hem de kulaklarını kapatmış. Adalet nöbetimiz yağmur altında 322’inci günde” mesajı paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER