Şenyaşar ailesi: Adaleti birlikte getireceğiz

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, hasta ve infazı yakılan tutuklular için başlatılan Adalet Nöbetlerine dikkat çekerek, “Kararlıyız adaleti birlikte getireceğiz” dedi.

Şenyaşar ailesi: Adaleti birlikte getireceğiz

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 296’ncı gününde devam ediyor. Aile, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yaptı. Anne Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı adliye binası önüne gelemedi, nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürüyor.

Aile, sanal medya hesaplarından, tutuklu yakınlarının Diyarbakır’da 44'üncü, Van’da ise 21’inci gününe giren Adalet Nöbetlerine dikkati çekerek “Adalet Nöbeti'ni başlattığımızda herkes için adalet istedik. Bizden sonra adalet nöbetleri başka kentlere de sıçradı. Diyarbakır ve Van'da da insanlar çocukları için adalet nöbetinde. Kararlıyız adaleti birlikte getireceğiz” mesajı paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER