Sedat Peker: Madımak Katliamı ile ilgili bildiklerimi anlatacağım

Sedat Peker'den Madımak Katliamı'nın yıldönümünde yeni bir açıklama geldi. Peker, "Video çekmeye başladığımda namus sözüm olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım" dedi.

Sedat Peker: Madımak Katliamı ile ilgili bildiklerimi anlatacağım

Sivas’ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında radikal İslamcı bir grubun Madımak Oteli’ni yakması sonucu 37 kişinin hayatını kaybettiği katliamın arka planı halen aydınlatılamadı. Madımak Katliamı’nın yıldönümünde son günlerde devlet-mafya-siyaset-medya ilişkilerine yönelik ifşalarıyla gündemde olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den bir açıklama geldi.

Sedat Peker, video çekmeye başladığında Madımak Katliamı ile ilgili bildiklerini anlatacağını söyledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, “Video çekmeye başladığımda NAMUS SÖZÜM olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım” dedi.

Peker ayrıca gazeteci Cüneyt Özdemir’in katliamdan önce görevlilerin bölgeden çekilmesiyle ilgili videoların yayınlanmadığı yönündeki açıklamasına da dikkat çekti.

‘GERÇEK SUÇLULAR BİLİNMEDİLER’

Peker, Deli Çavuş isimli Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bulunduğum yerde biraz sıkıntılar var, o yüzden paylaşım yapamadım. Video çekmeye başladığımda NAMUS SÖZÜM olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım.

Madımak katliamı bu milletin bağrına vurulan en büyük hançerdi. Sayın Cüneyt Özdemir katliamdan önce görevlilerin oradan çekilirkenki görüntülerini yayınlamadık demişti ya, benim anlatacaklarımla o görüntüleri yan yana getirdiğinizde bu kalleş olayın nasıl yapıldığını zannederim ki toplum olarak anlayacağız.

Orada vefat eden Alevi canların hepsi bence şehittir. Cezaevindekilerin çoğu gerçek suçlu değildir. Gerçek suçlular ise ne yargılandılar ne de bilindiler. SÖZ NAMUS…”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER