Sedat Peker: Her şeye hazırım, buyursunlar gelsinler

Gazeteci İsmail Saymaz, Sedat Peker'in yakın çevresine "Ben her şeye hazırım, buyursunlar gelsinler alsınlar" dediğini aktardı. İddiaya göre Peker sosyal medya paylaşımlarına iadesine ilişkin yapılan çalışmalar nedeniyle başladığını söyledi.

Sedat Peker: Her şeye hazırım, buyursunlar gelsinler

Bulunduğu Birleşik Arap Amirlikleri (BAE) tarafından yayınladığı videolara ve sosyal medya kullanımına yasak gelen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bu yasağının kısmen kaldırıldığı açıklanmış, Peker de Twitter’dan retweetler ve beğenilere başlamıştı.

Peker’in yeniden videolara başlayacağı iddiaları da gündeme gelirken, Halk TV ekranlarında yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programında gazeteci İsmail Saymaz, Peker’in yakın çevresinden edindiği son bilgileri aktardı.

‘BEĞENİ İZNİ ALDI’

Sol Haber’deki habere göre Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uyguladığı sosyal medya kısıtlamasında ‘like’ izni aldığını belirten Saymaz şunları söyledi:

“Like izni aldığını öğrendim. Yani beğeni izni. Şimdi dün itibariyle retweet yapmaya başladı. Kendisine gelen mesajları aktif bir şekilde paylaşmaya başladı. Ben bugün yakın çevresine sordum. Ne oluyor? Ben bir de şundan şüphelendim. Eleştiriyoruz başka, Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan’a gitmişken, neden Sedat Peker bir anda aktifleşti diye içime bir kurt düştü. Ne oluyor yani ne yapmaya çalışıyor? Acaba orada birileri bir şey mi istediler?”

“İlk paylaştığı tweetler Alevilik ile ilgili tweetlerdi. Dediler ki Peker bu tip tweetler de paylaşarak Alevilik ile ilgili hassasiyetini de ortaya koyuyor. Yaptığı ihlal aslında tek taraflı bir ihlaldi. Ama yakın çevresine söylediğine göre ‘bu konuda tepkimi göstermeseydim, beni sevenler taraftar olanlar yuh artık diyeceklerdi. O yüzden tepkimi gösterdim’ demiş. Bu aslında Alevilik ile ilgili meselede tavrını ortaya koyma isteğinden bu türden beğeni ve retweetleri yaptığını gösteriyor.”

‘BEN HER ŞEYE HAZIRIM, BUYURSUNLAR GELSİNLER ALSINLAR’

Saymaz, “O çevrenin iddiasına göre, Cumhurbaşkanı ile birlikte Suudi Arabistan’a heyetten birileri buraya gelmişken, Peker’in BAE’den Türkiye’ye iadesi için Suudiler’den yardım isteyelim gibi bir talepte bulunmuşlar. Bu olmuş mu bilmiyorum. Peker çevresinin iddiası böyle. O da ‘bunlar beni tanımıyorlar. Beni sünnet çocuğu zannediyorlar’ şeklinde bir ifade kullanmış. Dolayısıyla kendisi ile ilgili iade için bir çaba olduğunu duyumuna ulaşınca bu türden paylaşımlara başlamış. Diyor ki ‘herhalde onlar beni kendileri ile karıştırıyorlar. Ben sünnet çocuğu değilim.’ Bu konu ile ilgili arayanlara da ‘ben her şeye hazırım, buyursunlar gelsinler alsınlar’ diyormuş” aktarımında bulundu.

SEDAT PEKER YENİ VİDEO YAYINLAYACAK MI?

Peker’in yeniden videolar çekmeye başlayıp başlamayacağıyla ilgili de bilgi veren Saymaz, “Şimdi bir spekülasyon oluşmuş galiba, pazar günü video çekecek… Bunu da sordum. Böyle bir hazırlığı yokmuş. Ancak kendisinin çevresine aktardığı seçime doğru, zamanını kendisinin tayin edeceği bir tarihte bir helalleşme videosu çekeceği yönünde. Tekrar Youtube videoları çekecek. Ama bunun zamanını kendisi tayin edecekmiş” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER