Savcı, Kadir Şeker için üst seviyeden indirim talep etti

GÜNDEM-Konya’da Ayşe D.’ye şiddet uygulayan Özgür Duran’ın engel olmak isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker hakkında "kasten öldürme" suçundan 18 yıla kadar hapis talebinde bulunan savcı, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi.

Savcı, Kadir Şeker için üst seviyeden indirim talep etti
banner537

Konya'nın Selçuklu ilçesinde 5 Şubat 2020 akşamı sokak ortasında Ayşe D.’ye şiddet uygulayan Özgür Duran’ı engellemeye çalıştığı sırada bıçakla ölümüne neden olan Kadir Şeker’in yargılandığı davanın 3’üncü duruşması Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

“Kasten öldürme” ve “yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları” suçlarından yargılanan Şeker, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile duruşmaya katıldı. Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmayı Şeker’in ailesi ve bazı kadın örgütleri temsilcileri izledi.

12 YILDAN 18 YILA KADAR HAPİS

Duruşmada mütalaasını açıklayan iddia makamı, Şeker’in suçu ağır tahrik altında işlediğini belirterek, "kasten öldürme" suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi. Savcı, 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında ise Şeker’in 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Davanın bir sonraki duruşması 15 Ekim’e ertelendi.(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER