Rapor verilmeyen yaşlı kadın, cezaevindeki oğlunu son kez göremeden vefat etti

Son isteği tutuklu olan oğlunu görmek olan 84 yaşındaki Hedla Aksu, tedavi gördüğü hastanede bu sabah yaşamını yitirdi. Aksu, hastanelerden "sağlık durumunun kritik olduğu" raporu alabilseydi, oğlu cezaevinden izinli olarak çıkıp annesinin yanına gelebilecekti.

Rapor verilmeyen yaşlı kadın, cezaevindeki oğlunu son kez göremeden vefat etti

İzmir Kırıklar Cezaevi’nde bulunan tutuklu Abdülkadir Aksu’nun annesi Hedla Aksu (84), 20 Haziran’da kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; anne Aksu’nun son isteği ölmeden önce oğlunu görebilmekti. Annenin son isteğinin yerine getirilmesi için, hastanenin anne Aksu’nun sağlık durumunun kritik olduğunu belirten rapor vermesi gerekiyordu.

RAPOR VERİLMEDİ

Bu raporun cezaevi savcısına teslim edilmesi ve savcının da izin vermesi durumunda, Abdulkadir Aksu cezaevinden izinli çıkarak, hastanedeki annesini görebilecekti. Ancak bir süredir devlet hastanesi ve özel hastane arasında mekik dokuyan anne Aksu, rapor verilmemesi nedeniyle oğlunu göremedi.

TAZİYEYE İÇİN 3 BİN 500 LİRA İSTENDİ

Abdülkadir Aksu’nun annesinin cenazesine katılması için cezaevini arayan aile, “Abdülkadir Aksu’nun taziyeye getirilmesi için 3 bin 500 TL verilmesi gerekiyor” denildiğini aktardı. Aile, parayı yatırmaları halinde Aksu’nun yarın taziyeye getirilebileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER