Polis, öğrencileri 3 saat otoparkta tuttuktan sonra serbest bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek eylemine katılmak isterken evlerinin önünde gözaltına alınan öğrenciler 3 saat emniyet otoparkında araç içinde tutulduktan sonra haklarında resmi işlem yapılmadan serbest bırakıldı.

Polis, öğrencileri 3 saat otoparkta tuttuktan sonra serbest bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek eylemine katılmak isterken evlerinin önünde gözaltına alınan Şamil Parlak ve Doğuş Özdemir serbest bırakıldı. Kızılay Güvenpark’ta 14.00’da gerçekleşen polisin sert müdahalesi sonucu onlarca kişinin gözaltına alındığı eylemden hemen sonra serbest bırakılan öğrencilere herhangi resmi bir işlem yapılmadığı öğrenildi. Evlerinden çıktıktan sonra gerekçe göstermeksizin gözaltına alınan öğrenciler ilk olarak Sincan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kısa mesafede olmasına rağmen sık sık duran polis aracının hastaneye 1.5 saatte ulaştığı öğrenildi.

Hastane işlemlerinin ardından Ankara Emniyet binasına götürülen öğrenciler Güvenpark’ta yapılacak eylem saatine kadar otoparkta aracın içinde bekletildi. Yaklaşık 3 saat araç içinde bekletilen öğrencilere resmi bir işlem yapılmadan tekrar Sincan Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve serbest bırakıldı.(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER