Polis HDP binasını ablukaya aldı: Milletvekiline ‘çivilerim seni’ tehdidi

HDP Genel Merkezi önünde toplanan bir grupla partililer arasında gerginlik yaşandı. Partililer ile milletvekillerinin binaya giriş çıkışı yasaklanırken, gruptan bir kişinin milletvekilini "Kes sesini, çivilerim seni valla" ifadesiyle tehdit ettiği ortaya çıktı.

Polis HDP binasını ablukaya aldı: Milletvekiline ‘çivilerim seni’ tehdidi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Ankara’daki Genel Merkez binası önünde toplanan bir grubun provokasyon girişiminde bulunduğu kaydedildi.

HDP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. HDP’nin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de hiç bir provokasyon ve engel tanımadan sürüyor, sürecektir” ifadelerine yer verildi.

Gazeteci Kenan Kırkaya da sosyal medya hesabından HDP Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığa ilişkin görüntüler paylaşarak “Burası HDP Genel Merkezi ve polis saldırına uğruyor. Bir siyasi partinin faaliyetleri engelleniyor” diye yazdı.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da bina önüne getirilen bir kişinin milletvekilini tehdit ettiği duyurdu. Beştaş, “Milletvekilimize ‘kes sesini, çivilerim seni valla…’ diyen zat kimdir? Bu zatı görevlendiren ve genel merkezimizin önüne gönderen kimdir?” diye sordu.

‘BİZE SALDIRMAYI HAK GÖRÜYOR’

Polisin provokasyon yaratmasına tepki gösteren HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran da basın açıklaması yapmak istedi. Acar, “Açıklama yapacağım” dediği sırada polis basını uzaklaştırdı, Acar için de “Alın vekili içeri” dedi. Konuşmasına devam eden Başaran, “Bugün partimizin önünde polis, İçişleri Bakanlığı provokasyon yaratmak için gelmiş. Bir çelenk var, polis kendini bu çelengi korumakla görevli kılmış. Bize saldırmayı hak görüyor. Halk demokratik tepkisini ortaya koyarken saldıran kolluk bugün burada. Açıklama yapıyorum önümü açın. Demokratik hakkımı kullanıyorum. Ben de açıklama yapacağım” dedi.

Başaran engele karşı, “Demokratik hakkımı kullanmam engelleniyor. Provokatörlere, saldırılara yenilmeyeceğiz” yanıtını verdi.

POLİSTEN VEKİLE: SENİ ÇİVİLERİM

Bir polis amiri, “Bunların çocukları nerede söyleyin” dedi. Başaran ise 90’larda faili meçhul cinayetle öldürülen babasını hatırlatarak, “Babamın katilini de git sor o zaman” yanıtını verdi. Başaran’ın cevabı ardından hakaret ve tehdit söylemine yönelen  polis amiri, Başaran’a, “Seni çivilerim” dedi. Başaran ve partililer polise tepki gösterdi.

HDP Genel Merkezi’ndeki polis ablukası devam ederken partililer de “HDP halktır halk burada” sloganı atıyor.

GERGERLİOĞLU: ANKARA EMNİYETİ’NDEKİ İŞKENCE İDDİALARI SÜMENATI EDİLMİŞTİ 

Polisin bir milletvekilini tehdit etmesine tepki gösteren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da sosyal medya hesabından, “Ankara Emniyeti’nden bir başkomiser parti genel merkezimiz önünde milletvekilimize ” ..çivilerim seni haa..” diyor!!! Ankara Emniyetinde işkence iddiaları ortaya çıkmış ve @suleymansoylu @MustafaSentop eliyle sümenaltı edilmişti! İşkence, insanlığa karşı suçtur, pervasızdır!” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER