Özdağ: Soylu ve ekibi sığınmacılar üzerinden yeni bir şiddet dalgası planlıyor

"Soylu ve ekibi çok tehlikeli bir oyun oynuyor" diyen Ümit Özdağ, Haziran 2015-Kasım 2015 arasındaki sürece benzer bir şiddet dalgasının bu sefer sığınmacılar üzerinden planlandığını söyledi. Özdağ, "Aynı tezgahı bu sefer Zafer Partisi üzerimizden yapacaklar" dedi.

Özdağ: Soylu ve ekibi sığınmacılar üzerinden yeni bir şiddet dalgası planlıyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ partisinin Genel Merkezi’nde basın mensuplarına gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerini sürdüren Özdağ, “Soylu ve ekibi çok tehlikeli bir oyun oynuyor” ifadesini kullandı.

Kamuoyunun gündeminden düşmeyen göçmen sorununa değinen Özdağ, “Bu sorun ülkemizin geleceği üzerine bir kabus gibi çökmüştür. Eğer önlem alınmazsa demografik yapımız değişecek, Türkiye açlığa, sefalete ve en önemlisi bir dış savaşa sürüklenecektir. Göçün temel nedeni AKP’nin yanlış göç politikasıdır” ifadelerini kullandı.

‘SOYLU TANSU ÇİLLER’İN ETRAFINDA ‘ANNECİĞİM’ DİYE DOLAŞIYORDU’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi için “operasyon çocuğu” ifadesini kullandığını hatırlatan Özdağ, “Benim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değişik kurumları için Türkiye’nin milli güvenliği konusunda yazılı görevlendirme ile bazı operasyonları yaptığım doğrudur. Ben bu ülke için resmi olarak çalışırken Soylu, DYP ilçe başkanı olarak Tansu Çiller’in etrafında ‘anneciğim’ diye dolaşıyordu” dedi.

“Soylu’nun yer aldığı operasyonlarla benim gerçekleştirdiğim operasyonlar arasında gerçekten çok fazla fark var. Onun hangi operasyonları yaptığını Youtube’da birazcık dolaşınca bütün Türkiye hatta bütün dünya izledi” diyen Özdağ, “Soylu’ya moralini bozacak ama bir şey daha söyleyeyim, kendi bakanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ama yaptırılan bazı bilimsel çalışma merkezli operasyonlarda benim yetiştirdiğim kadrolar tarafından gerçekleştirilmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

‘KEŞKE KENDİSİ DE İSTİHBARATÇI OLABİLSEYDİ’

Ümit Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Soylu ve ekibi Türk devletinin son 20 yılda ne kadar yıpratılmış olursa olsun, hâlâ varlığını sürdürdüğünü unutmasınlar. Soylu ayrıca bana istihbarat elemanı olarak saldırmış, istihbaratçılık önemli ve saygın bir meslektir. Keşke kendisi de istihbaratçı olabilseydi. Ancak ben istihbaratçı değilim. İstihbarat ve milli güvenlik birimleri konusunda çalışan bir akademisyen ve siyasetçiyim. 15 Temmuz sonrasında Soylu’nun bakanlığının yaptığı İçişleri Bakanlığı’na bağlı istihbarat kuruluşlarında benim istihbarat teorisi kitabım ana okuma kitabı olmuştur. O kitabı okuyup geçemeyen istihbaratçı olamamıştır.”

‘İSTİHBARATÇIYSAM SÜLEYMAN SOYLU BUNU AÇIKLAMAKTAN DOLAYI HAPSE GİRER’

“Eğer ben istihbaratçıysam Süleyman Soylu bunu açıklamaktan dolayı hapse girer. Açıklanması yasaktır. Süleyman Soylu her zaman yaptığı bir şeyi yapıyor, yalan söylüyor. Soylu programa çıkmadan önce ne içtiyse, Türk kadınlarının, kızlarının videolarını çeken sapıkları savunuyor ama korumakla görevli olduğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını savunmuyor.”

‘SOYLU VE EKİBİ ÇOK TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR’

“Soylu hezeyan içinde Sessiz İstila filminin finansmanıyla ilgili beni yabancı fonlardan para almakla suçluyor. Sessiz İstila filmi yasalar önünde suç değil. Soylu benim banka hesaplarımı kontrol ediyorsunuz, kredi kartı ödemelerimi kontrol ediyorsunuz, borçla çalıştığımı biliyorsunuz. Sana söz veriyorum, yeni borç alacağım, yeni videoları çektireceğim. Soylu ve ekibi çok tehlikeli bir oyun oynuyor Haziran 2015 – Kasım 2015 arasındaki sürece benzer bir şiddet dalgasının bu sefer sığınmacılar üzerinden planlandığı anlaşılıyor.”

DAVUTOĞLU’NA: HAZİRAN VE KASIM AYI ARASINDA NE OLDU ANLATIN

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu’na da seslenen Özdağ, “Korkmayın. Haziran ve Kasım ayı arasında ne oldu çıkın anlatın. Çünkü aynı tezgahı bu sefer Zafer Partisi üzerimizden yapacaklar” ifadelerini kullandı.

‘MAHKUMU ZİYARET EDİP ÖZDAĞ ALEYHİNDE KONUŞ DEDİLER’

Hapisteki bir mahkum üzerinden kendisine ve partisine kumpas kurulmak istendiğini iddia eden Özdağ, “Bir grup devlet görevlisi hapiste bir mahkumu ziyaret ederek ‘Özdağ aleyhinde konuş, karşılığında sana yardımcı olalım’ demişler. Bu, rezalet olmanın ötesinde bir durum. Erdoğan’ın böyle bir pazarlığa razı olmadığını düşünmek istiyorum. O devlet görevlilerine sesleniyorum; devletimiz benim dedem ve babamdan itibaren tüm yaşantımı en ufak noktasını bilir. Arzu ederseniz hangi meslek büyüklerinizin benimle ilgili bilgi vereceğini kamuoyu önünde açıklayabilirim ama mahcup olursunuz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER