Organize suç örgütü başı'na 3 gün sonra soruşturma

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden organize suç örgütü başı Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Organize suç örgütü başı'na 3 gün sonra soruşturma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ya tehdit ve hakaret içerikli mesaj yollayan organize suç örgütü başı Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse, kime karşı yapılırsa bu yanlıştır, doğru değildir. Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AK Parti’nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret tehdit olmaması gerekir” açıklaması yaptı. 

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP'nin "hukuk reformu" ile ilgili eleştirilerde bulunarak, "Mafya liderlerini uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşüncü suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misiniz? Düşünce özgürlüğünü savunacağız derseniz ben inanırım ki bunlar hukukta bir reform yapacaklar. Hakkında hüküm olmadığı halde 3.5 yıl bir insanı hapiste tutacaksın. Sen bunu yarın sabah tahliye ettirecek misin?" açıklaması yapmıştı. 

Çakıcı, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajla, "Bana bak dürzü, Saray diye ifade ettiğin o Külliye, devletimizin en üst makamıdır, millet adına devletin yanında olmak Sayın Bahçeli için bir yaşam tarzıdır. Bekçi kavramını farklı anlamda kullanmışsan köpeklik yaptığın vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir potaya koyarsan hayatının en büyük hatasını yaparsın ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla kazığı ila tanıştırırım. Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana akıllı ol!!! diyorum” tehditlerinde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER