ORC’den son seçim anketi: Millet İttifakı farkı açtı

Seçim anketi sonucu ORC Araştırma tarafından paylaşıldı. Anket sonucuna göre Millet İttifakı farkı açtı!

ORC’den son seçim anketi: Millet İttifakı farkı açtı

ORC Araştırma Şirketi Nisan ayı seçim anketini kamuoyu ile paylaştı. Seçim anketi göre, AK Parti’nin nisan ayında da düşüşte olduğu gözlemlendi.

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki tarafından paylaşılan son anket sonucu ile AKP’nin oy oranının yüzde 30’un altında olduğu görüldü. Seçim anketi sonucunda ittifaklar arası oy farkı ise 3,6 oldu.

SEÇİM ANKETİ SONUCU: MİLLET, CUMHUR’A FARK ATTI
Seçim anketi sonucu 31 Mart – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında 41 ilde 3 bin 540 kişi ile yüz yüze anket yöntemiyle yapılarak elde edildi.

Son seçim anketi sonuçlarına göre, AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 36,6 çıkarken CHP ve İYİ Parti’nin kurduğu Millet İttifakı yüzde 40,2 ile öne çıktı.

ANKET SONUCU: AKP, MHP, CHP, İYİ PARTİ’NİN OY ORANI
Seçim anketi sonuçlarına AKP, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP’nin de ayrı ayrı son durumları yansıdı. Son ankette katılımcılara, “Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu yönetildi.

Anket sonucuna göre, AK Parti’nin oyu yüzde 30’un altında kalarak yüzde 28,4 olurken CHP’nin oyu yüzde 23,2 oldu. İYİ Parti’nin oy oranı yüzde 17,0 iken MHP’nin oyu yüzde 8,2’de kaldı. HDP’nin oyu ise yüzde 9,1 olduğu öne sürüldü.

ORC Araştırma seçim anket sonucuna göre, diğer diyenlerin oy oranı ise yüzde 0,8 çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER