Muhtar'ın yerine atanan kayyıma'da kayyım atandı

MARDİN - Nusaybin’de görevden alınan muhtarın yerine geçen birinci aza da görevden alınarak, yerine ilçe müftüsü kayyım olarak atandı.

Muhtar'ın yerine atanan kayyıma'da kayyım atandı

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı kırsal Eskihisar (Marîne) Mahallesi'nin muhtarı Haşo Dinç, hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle 4 Mart’ta İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı. Muhtar Dinç’in yerine birinci aza Yunus Dayan getirildi. Ancak Dayan da "güvenlik soruşturması" gerekçesiyle görevden alınarak, yerine Nusaybin İlçe Müftüsü Üsame Anlağan kayyım olarak atandı.  

‘HALK SALGIN, DEVLET MUHTARLARLA UĞRAŞIYOR’

Yerine kayyım atanan Dayan, kendisine "güvenlik soruşturma" denmek dışında bir gerekçenin sunulmadığını aktardı. 2007 yılında hakkında bir soruşturma açıldığını ancak bu soruşturmanın sonrasında yapılan yargılamada beraat ettiğini belirten Dayan, "Beni fişlediklerini düşünüyorum. PKK’li olan oğlum Levent Dayan’dan (28) kaynaklandığını düşünürüm. Oğlum 2018 yılında Gümüşhane’de hayatını kaybetti. Ondan kaynaklı olabilir. Şikayette de bulunacağım. Bunun adı fişlemedir. Hak, hukuk yok. Halkın iradesini gasp etmek dışında bir şey değildir. Halk koronavirüs (Kovid-19) salgını ile uğraşırken, devlet belediye başkanları ve muhtarlarla uğraşıyor” diye karara tepki gösterdi. (Mardin/MA)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER