MSB: 2 askerin hayatını kaybettiğini duyurdu

MSB, Irak Federe Kürdistan Bölgesi'ndeki Garê bölgesine başlatılan askeri operasyon kapsamında 2 askerin hayatını kaybettiğini, 4 askerin de yaralandığı duyurdu.

MSB: 2 askerin hayatını kaybettiğini duyurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Irak Federe Kürdistan Bölgesi'ndeki Garê bölgesine havadan ve karadan başlattığı askeri operasyon kapsamında 2 askerin hayatını kaybettiği, 4 askerin ise yaralandığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) resmi sayfasından yapılan duyuruda, “Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER