MHP il başkanının istismarına uğrayan çocuk tehdit edilmiş: Sen yürek mi yedin

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in çocuğa cinsel istismarının aylarca devam ettiği ve çocuğun durumu okulda müdürüne anlatmasıyla konunun yargıya intikal ettiği ortaya çıktı.

MHP il başkanının istismarına uğrayan çocuk tehdit edilmiş: Sen yürek mi yedin

MHP Diyarbakır İl Teşkilatı feshedildikten sonra İl Başkanı Cihan Kayaalp, “çocuğa cinsel istismar” suçundan tutuklandı. Kayaalp’ın tutuklanmasıyla ilgili +Gerçek’te yer alan habere göre, istismar olayı zincirleme yaşandı. Cinsel istismar ise aylarca sürdü. Bundan rahatsızlık duyunca tehdit edilerek baskı altına alındı. İçine kapanan çocuğun yaşadıklarını okul müdürüne anlatması ve okul müdürünün şikâyeti üzerine istismar olayı ortaya çıktı.

Cinsel istismara uğrayan 16 yaşındaki erkek çocuğu MHP İl Binasına götüren kişi parti gençliğinde çalışan ve aynı okuldan olan M.D. M.D, mağduru MHP İl binasına götürüyor ve burada MHP İl teşkilatında görevli O. K ile tanıştırılıyor. Bu tanışmanın ardından mağdur il binasına gidip gelmeye başlıyor.

Bu olaydan birkaç ay sonra ise mağdur İl Başkanı Cihan Kayaalp’in makam odasının da bulunduğu 100 Evler villalarında bulunan MHP Parti Bürosuna götürülüyor. Cinsel istismar olayının il başkanının makam odasına gerçekleştiği belirtildi.

DANIŞMANI ARIYOR, GİTMEYİNCE TEHDİT EDİYOR

+Gerçek’te yer alan habere göre, aylarca süren bu istismar olayından rahatsız olan çocuk belirli dönemlerde MHP’ye gitmiyor. Çocuk gitmeyince bu defa onu MHP’ye götüren M.D arayarak çağırıyor. Çocuk yine de gitmeyince bu defa Kayaalp’in danışmanı Ş.D telefonla arıyor. Ancak yaşayacaklarını bildiği için çocuk telefonunu açmıyor. Bunun üzerine “Sen yürek mi yedin?” şeklinde mesaj atarak tehdit ediliyor. Baskıyı arttırıp hatta okulda olup olmadığını öğrenmek için görüntülü arıyor ancak buna rağmen çocuk açmıyor telefonu. Bu defa Kayaalp bizzat arayarak gitmesini istiyor. Bu tehditlerden dolayı Ocak ve Şubat aylarında defalarca gitmeye zorlanıyor.

HAKKINDA BAŞKA DOSYALAR DA VAR

Kayaalp hakkındaki suçlamalar bunlarla sınırlı değil. Ayrıca hakkında ihaleye fesat karıştırmak, şantaj, tehdit, yolsuzluk ve usulsüzlük başta olmak üzerine hakkında başka dosyalarda bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER