Mehmet Öcalan: Endişeliyiz

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin sosyal medyada paylaşılan iddialara ilişkin konuşan Mehmet Öcalan, yaklaşık bir yıldır ağabeyinden haber alamadıklarını belirterek, “Endişeliyiz. Sorumlusu devlettir” dedi.

Mehmet Öcalan: Endişeliyiz

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyiyle ilgili sosyal medyada paylaşılan iddialara ilişkin Mezopotamya Ajansı’na konuştu. Öcalan, iddialarla ilgili kendilerine herhangi bir bilgilendirmede bulunulmadığını belirterek, endişeli olduklarını söyledi. 

‘SORUMLUSU DEVLETTİR’

Son olarak İmralı Adası’nda çıkan yangın nedeniyle oluşan kaygılar üzerine 3 Mart 2020’de ağabeyiyle görüşme gerçekleştirdiklerini hatırlatan Öcalan, yaklaşık bir yıldır ağabeyinden haber alamadıklarını belirtti. Öcalan, şunları söyledi: “Endişeliyiz. Bunun sorumlusu devlettir. Onların bizi bilgilendirmesi gerekiyor. Şu ana kadar da bize bir şey söylemediler. Her şeyi yasaklamışlar. Bilgilendirilmemiz gerekiyor. Denizin ortasında bir yerde, haber alamıyoruz. Avukatlarımız aracılığıyla sürekli başvurularda bulunuyoruz ancak cevap alamıyoruz” dedi.(Urfa/MA)

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER