Mardin’de bir kadını ezen araç TSK’ye ait çıktı

Kızıltepe’de 11 Ocak’ta kırmızı ışık ihlali yaparak, 52 yaşındaki Hazna Su’yu öldüren aracın TSK envanterine kayıtlı olduğu ve sürücünün uzman çavuş olduğu ortaya çıktı.

Mardin’de bir kadını ezen araç TSK’ye ait çıktı

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Cezaevi mevkiinde 11 Ocak’ta yaya geçidinde yolun karşısına geçmek isteyen Hazna Su’ya (52) kırmızı ışık ihlali yapan aşırı süratli bir araç çarptı. Aracın çarpması sonrası metrelerce sürüklenen Hazna Su, olay yerinde hayatını kaybederken, medyada çarpan aracın “yabancı plakalı” olduğu öne sürülmüştü. Aracın sürücüsü olay yerinde gözaltına alınırken, sürücünün ismi ise açıklanmadı.

TSK ENVANTERİNE KAYITLI ÇIKTI 

Hazna Su’nun cenazesi ise, sonraki gün Nusaybin’e bağlı Talatê (Doğanlı) köyünde defnedildi. Kamuoyundan gizlenen olayda, aracın Suriye’de görevli askeri bir araç olduğu bilgisine ulaşıldı. Aracın TSK envanterine kayıtlı Wolksvagen Amarok marka olduğu ve bir uzman çavuş tarafından kullanıldığı öğrenildi.

SÜRÜCÜ UZMAN ÇAVUŞ 

Olayın hemen ardından bölgeye sevk edilen askeri yetkililer, delilleri karartmaya ve cinayetin üstünü örtmeye çalıştı. Ancak görgü tanıklarının beyanları sonrası gözaltına alınan ve ismi açklanmayan araç kullanıcısı uzman çavuşun tutuklandığı bilgisine ulaşıldı. (Mardin/MA)

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER