Malatya'da bina çöktü: 13 kişi enkazdan kurtarıldı

Malatya'da iki katlı olduğu öne sürülen bir bina çöktü. 13 kişi yaralı olarak kurtarıldı, binada yaklaşık 20 kişi kaldığı tahmin ediliyor.

Malatya'da bina çöktü: 13 kişi enkazdan kurtarıldı

Malatya Yeşilyurt'ta bir binada çökme meydana geldi. Enkazdan 13 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

İlçenin Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan 3 katlı bina yıkıldı. Yıkıma, binanın altındaki dükkanda yapılan tadilat nedeniyle kolonun kesilmesinin neden olduğu ifade ediliyor. 

Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 13 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Yıkılan binanın caddeye bakan yönünün yanı sıra arama-kurtarma çalışmalarına arka cephesinden de başlatıldı. Çalışmalar sırasında sık sık yapılan anonslarla da vatandaşlardan sessiz olmaları istendi.

Öte yandan bölgedeki görgü tanıkları, söz konusu binadaki bir işyerinde gün boyunca tadilat yapıldığını belirterek bir kolonun da kesildiğini iddia etti.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU 

Malatya Valisi Aydın Baruş binadaki çökmenin nedenini bulmak için tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Baruş, "Binada 20 kişinin olduğunu tahmin ediyoruz. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, binanın alt katında tavukçu olduğunu söyledi. Enkazda kaç kişi kaldığını tam olarak bilmediklerini belirten Güder, 20-25 kişi olabileceğini ifade etti. Güder, yıkılan binanın eski olduğunu, bitişik binalarda hasar olmadığını aktardı.

AFAD: 9 İLDEN EKİP SEVK EDİLİYOR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada "Malatya'da çöken bina enkazından şu ana kadar 13 vatandaşımız yaralı olarak çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir. Arama kurtarma ekipleri ile birlikte arama köpekleri ve AFAD mobil koordinasyon merkezi bölgeye ulaşmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER