Leyla Güven'e 'renk' gerekçesi: Bölücü elbise cezaevine giremedi!

Tutuklu DTK Eşbaşkanı Leyla Güven'e gönderilen elbise renkleri gerekçe gösterilerek verilmedi. Güven'in kızı, olayı "Bir bölücü elbise cezaevine giremeden etkisiz hale getirildi!" sözleriyle duyurdu.

Leyla Güven'e 'renk' gerekçesi: Bölücü elbise cezaevine giremedi!

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven'in tutuklu bulunduğu Elazığ Kadın Kapalı Cezaevi'nde Kürt şarkı cezasından sonra bu kez kendisine gönderilen elbise içeri alınmadı. Cezaevine gönderilen elbise renkleri gerekçe gösterilerek Güven'e verilmedi. 

Leyla Güven'in kızı Sabiha Temizkan, olayı sanal medya hesabından duyurdu. Temizkan, elbisenin fotoğrafını paylaşarak, "Annem Leyla Güven’in bu elbisesi cezaevine alınmadı. Sıkı durun nedenini açıklıyorum; RENKLERİ. Evet, bir bölücü elbise cezaevine giremeden etkisiz hale getirildi!" dedi.

Aralık 2020 tarihinden bu yana tutuklu olan Leyla Güven, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Hülya Alökmen Uyanık ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok Çiçek’in de aralarında bulunduğu 9 kadın tutuklu hakkında Kürtçe şarkı söyledikleri için soruşturma açılarak, disiplin cezası verilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER