Kürt öğrencilere ırkçı saldırı

Antalya Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde 30 kişilik ırkçı bir grup, 3 Kürt öğrenciye saldırdı. Yaralanan öğrenciler hastaneye kaldırıldı.

Kürt öğrencilere ırkçı saldırı

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde 30 kişilik ırkçı bir grup, kampüs içerisindeki bir mekânda oturan 3 Kürt öğrenciye saldırdı. Saldırıya uğrayan öğrencilerden Botan Artuç ile Feyzi Akan Akdeniz Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, saldırıya uğrayan Hatice Tonğ ise, Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Saldırıya uğrayan öğrencilerin tedavileri sürerken, edinilen bilgilere göre ırkçı grubun sabah saatlerinden bu yana kampüs içerisinde Kürt öğrencilere sataşmaya çalıştıkları belirtildi.(Antalya/MA)

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aras
Aras - 3 ay Önce

Türkiye israhil Filistin'e zülüm ediyor deyip yırtıniyordu dönüp kendi yaptıklarına bir baksın şu öğrencilere yapılan zülüm değilimdir suçu Kürt olmak Bu ırkçı saldırılar yapılırken üniversite kampüsünde üç kişi otuz kişi tarafından linç edilirken bu kurumun güvenlik görevlisi seyircimi kaldı hükümet Kulağına pamuk tıkamış şu ırkçı çeteleri görmezde geliyorsa bu çetelere alkış tutuyor anlamına gelmektedi .Dikkat ederseniz bu öğrencilerin elinde sillah yok kalem vardı dağda değil ünüversite kampüsünde idiler acaba neyi bahane edeceksiniz bu yaptıklarınız korkaklık tır başkasına terör derken kendiniz terör olmuşsunuz

SIRADAKİ HABER