Koronavirüsün arttığı Patnos Cezaevi’nden çağrı

Patnos L Tipi Cezaevi’nde Kovid-19 salgınının yayıldığını belirten tutuklular, “Pozitif hastalar, tekrar aynı koğuşa getiriliyor. Kamuoyundan destek talep ediyoruz” çağrısında bulundu.

Koronavirüsün arttığı Patnos Cezaevi’nden çağrı

Ağrı Patnos L Tipi Cezaevi’nde Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının arttığı belirtildi. İnsan Hakları Derneği (İHD) Van Şubesi avukatlarının tutuklularla yaptıkları görüşmede, bir koğuşta bulunan 23 kişiden 19’unun, yine başka bir koğuşun ise tamamının salgına yakalandığı aktarıldı.

Rahatsızlananların hastaneye sevk edilip tedavi edilmediklerinden dolayı durumlarının her geçen gün kötüye gittiğini ifade eden tutuklular, devam eden aylık genel koğuş aramalarında jandarmanın kendileriyle yakın temas ettiği bu nedenle riskin daha da arttığına dikkat çekti. Tutuklular, duruma dair şu bilgileri verdi: “Bazı hastaların durumu ağırlaştı, hastaneye götürüldü ve pozitif olduğu ortaya çıktı. Ağır bile olsa tutuklular hastaneye yatırılmıyor. Hastane dönüşü pozitif hastalar, tekrar aynı koğuşa getiriliyor. Kamuoyundan destek talep ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER