Korona testi pozitif çıkan üniversiteli, arkadaşlarıyla birlikte nezarette tutuldu

1 Mayıs’ta gözaltına alınan Şilan Delipalta’nın, sağlık kontrolü sırasında yapılan COVİD-19 testinin pozitif çıktığı ve polisler tarafından bilgilendirilmeyerek, diğer arkadaşlarıyla beraber bir gece boyunca aynı nezarethanede tutulduğu ortaya çıktı.

Korona testi pozitif çıkan üniversiteli, arkadaşlarıyla birlikte nezarette tutuldu

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim’de kutlamak için dört bir koldan alanlara çıkan eylemciler arasında gözaltına alınan 21 üniversiteliden 13’ü aynı gün içinde serbest bırakılırken, savcılık Şilan’ın da aralarında bulunduğu 8 üniversitelinin ifadesinin ertesi gün mevcutlu alınmasını istemişti. Bunun üzerine rutin gözaltı işlemi uygulanan üniversiteliler sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve burada PCR testi yapıldı. Hastanede saat 18.01’de alınan sürüntü örneği, saat 21.40’ta Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi laboratuvarına ulaştı.

BİLE BİLE ÜÇ KADINLA BİRLİKTE NEZARETTE TUTULDU

Şilan'ın sağlık kontrolü sırasında yapılan COVID-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen polisler durumu kendisine bildirmedi. PCR test sonucu belgesinde Şilan'ın COVID-19 testinin pozitif olduğunun 1 Mayıs gecesi saat 23.26’da tespit edildiği yer alırken, buna rağmen polislerin test sonucunu gizleyerek Şilan ve yanındaki üç kadını tüm gece boyunca nezarethanede tuttuğu ortaya çıktı. 

Öte yandan polisler gözaltı sırasında kamerasız alanda kadınları şiddete maruz bırakmıştı. 

Jinnews Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER