"Korkumuzdan araç alamıyoruz" diyen Diyanet İşleri Başkanı, Pakistan'a özel jetle uçtu

"Korkumuzdan yeni araç alamıyoruz" diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Pakistan’a tarifeli uçak yerine Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı özel uçakla gitti.

"Korkumuzdan araç alamıyoruz" diyen Diyanet İşleri Başkanı, Pakistan'a özel jetle uçtu

Diyanet’in harcamalarına ve araç filosuna yönelik eleştirilere “Korkumuzdan yeni araç alamıyoruz” yanıtını veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Pakistan’a Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı özel uçakla gitti.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre tarifeli uçak tercih etmeyen heyette Erbaş'ın yanı sıra 10 kişi daha yer aldı. Heyetin kullandığı jetin Cumhurbaşkanlığı filosundaki lüks uçaklardan biri olduğu aktarıldı.

Heyetin ilk olarak Lahor Allame İkbal Uluslararası Havalimanı’na indiği ve burada Pakistan Din İşleri ve İnançlar Arası Uyum Başkanı Pir Nurul Hak Kadri tarafından karşılandığı belirtildi.

Erbaş ve beraberindekiler, Lahor’daki görüşmelerinin ardından İslamabad’a geçti.

Seyahate Ali Erbaş’ın yanı sıra, Diyanet İşleri başkan yardımcıları Selim Argun ve İbrahim Hilmi Karslı, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt ve Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Mustafa Bülent Dadaş ile koruma, fotoğrafçı ve kameramandan oluşan dört kişilik grup katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER