Konya’da polisin öldürdüğü Gölcük için yapılan paylaşımlara suç duyurusu

Kulu Kaymakamlığı, polisin "dur” ihtarına uymadığı gerekçesiyle öldürülen Beytullah Gölcük’e ilişkin sosyal medya üzerinden tepki gösterenler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Konya’da polisin öldürdüğü Gölcük için yapılan paylaşımlara suç duyurusu

Konya’nın Kulu ilçesinde, 5 Ocak’ta 3 kişinin içinde bulundu bir kamyonet polisin “dur” ihtarına uymadığı gerekçesiyle lastiklerine ateş açılarak durdurulduğu ve gözaltı sırasında Beytullah Gölcük’ün “kazara” öldürüldüğü iddia edildi.  Araç içerisinde bulunan M.M.Ç., A.G. ve Beytullah Gölcük’ün durdurulduktan sonra gözaltı işlemi başlatıldığı belirtildi. 

İddiaya göre, gözaltı işlemi sırada, polis D.Y.'nin tabancasının "kazara ateş aldığı" ve Gölcük’ün başında yaralandığı ileri sürüldü. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Gölcük’ü Kulu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. M.M.Ç. ve A.G. de gözaltına alındı. Konuya ilişkin açıklama yapan Kulu Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında gözaltına alınan polis D.Y.’nin tutuklandığını belirtti.

‘SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR’

Kulu Kaymakamlığı ise konuya dair şu açıklamayı yaptı: ''01/01/2022 günü saat:01.15 sıralarında ilçemizde meydana gelen talihsiz olayla ilgili olarak ilçemiz gençlerinden olan Beytullah Gölcük, 05 Ocak tarihinde vefat etmiştir. Konuyla ilgili olarak Kulu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış, Kulu İlçe Jandarma Komutanlığınca tahkikat titizlikle yürütülmekte olup olaya müdahale eden kamu personelinin silahlarına el konulmuş, talihsiz olayla ilgili olarak bir polis memuru 6 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, soruşturma halen devam etmektedir. Konu ile ilgili sosyal medya platformlarında, asılsız iddialar sonucu halk arasında bilgi kirliliğine yol açan ve asılsız birtakım paylaşımların olduğu görülmüş, olayın tüm detayları Kulu Cumhuriyet Başsavcılığınca tüm yönüyle titizlikle değerlendirilmekte, hiçbir soru işaretine mahal bırakmayacak şekilde soruşturma devam etmektedir. Bu tür sosyal paylaşımlarla ilgili adli mercilere gerekli suç duyurularında bulunulmuştur."(Konya/MA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER