Kırgızistan’da yakalanan Dink suikastı sanığı Ahmet İskender, Türkiye'ye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, İnterpol-Europol Dairesi tarafından Kırgızistan’da olduğu tespit edilen Hrant Dink cinayetinden aranan Ahmet İskender'in Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Kırgızistan’da yakalanan Dink suikastı sanığı Ahmet İskender, Türkiye'ye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, "Hrant Dink suikastında kullanılan silahı sakladığı, faile cinayet için borç para verdiği, cep telefonunu cinayet için iletişim aracı olarak kullandırdığı tespit edilen Ahmet İskender, Kırgızistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmiş ve tutuklanmıştır" açıklaması yaptı. 

INTERPOL TESPİT ETMİŞTİ 

Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında şöyle denildi: "Şahsın, Emniyet İstihbarat Başkanlığı, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İnterpol-Europol Daire Başkanlığı'nın çalışmalarıyla Kırgızistan Bişkek’te saklandığının tespit edilmesinin ardından Türkiye'nin Kırgızistan Büyükelçiliği ve İçişleri Müşavirliğimiz ile derhal irtibata geçilmiş, ayrıca Kırgızistan İçişleri Bakanlığı'na şahsın yakalanarak ülkemize teslim edilmesi talebi iletilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kırgızistan’da bulunan Türk Büyükelçiliğimiz ve İçişleri Müşavirliğimiz koordinesinde, Kırgızistan Emniyet Birimlerince şahsın 26.02.2022 tarihinde yakalanması sağlanmıştır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER