Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu bir araya geldi

ANKARA - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmeye dair, “Herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye özlemini dile getirdik" açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bir araya geldi. Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde saat 13.00’de başlayan görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısı düzenledi. 

Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla birlikte Türkiye'nin, dünyanın sorunlarını, ekonomiyi değerlendirdik. Sayın Genel Başkan, Gelecek Partisi'nin görüşlerini de dile getirdi. Ortak söylem oluşturmamız da önemliydi. Biz Türkiye'de herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye özlemini dile getirdik" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden yürütülen “Mustafa Kemal” tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Dün bu konuda gerekli açıklama yapıldı. Benim merak ettiğim konu şu; Türkiye'de milyonlarca insan çöp konteynerlerinden geçinirken özellikle belli bir medya grubunun bunu çok öne çıkarmasını anlamış değilim. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkesin ortak değeridir" diye konuştu.

 DEVA GÖRÜŞMESİ

Kılıçdaroğlu, Deva Partisi ile gerçekleştirdikleri toplantıya ilişkin de, "İttifak diye bir konu gündeme gelmedi. Bu ziyaret hayırlı olsun ziyaretiydi" açıklaması yaptı.

‘BÜTÜN TOPLUMU KUŞATICI BİR SİYASET’

Davutoğlu ise, şunları söyledi: "Bölgemizde ve ülkemizde büyük değişimlerin yaşandığı dönemde, herkesin hissettiği husus siyasilerin bir araya gelmesi, görüş alışverişinde bulunmasıdır. Son dönemde öylesine bir siyasi atmosfer hakim ki siyasilerin sohbet etmesi, konuşması olağanüstü bir durummuş gibi kutuplaştırıcı bir dil hakim oluyor. Sayın Genel Başkanı'nın partimize ziyareti güzel bir başlangıç. Yeni dönemde otorite rejimlerle, demokratik çizgilerin mücadele ettiği bir süreç yaşanırken, Kovid-19 sonrası döneme ilişkin tartışmalar sürerken, bütün siyasi liderlerin görüşmesini zaruriyet olarak görürüz. Başta Doğu Akdeniz olmak üzere kritik süreçten geçiyoruz. Bizim şimdi yapmamız gereken sık sık ziyaretlerle görüşmelerle bir siyasi çizgi takip etmektir. CHP, Türkiye'nin en eski partisidir. Biz Gelecek Partisi olarak da bütün toplumu kuşatıcı bir siyaset oluşturmaya çalışıyoruz. İl kongrelerimizi tamamlayıp, Ekim ayında büyük kongremizi yapacağız. Ziyaretleri dolayısıyla teşekkürlerimi iletiyorum, bundan sonra da her süreçte istişarelere devam etme kararlılığı içindeyiz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER