KESK'ten Şenyaşar ailesine ziyaret

KESK’ten bir heyet, adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

KESK'ten Şenyaşar ailesine ziyaret

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde sürdürdüğü Adalet Nöbeti'ne destek ziyaretleri devam ediyor. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Varol Öztorun ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBEL SEN) MYK üyesi Neval Arda’nın yer aldığı heyet, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda aileyi ziyaret etti. KESK Urfa Şubeler Platformu’nun eşlik ettiği heyeti, aile “Sadece adalet istiyoruz” yazılı döviz ile karşıladı. 

KESK MYK Üyesi Varol Öztorun, KESK’in il gezileri kapsamında aileyi ziyaret ettiklerini belirtti. Urfa’da ilk ziyaretlerini Şenyaşar ailesine yaptıklarını, Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesinin yanında olduklarını ifade eden Öztorun, “Katliam göz önünde yapılmasına rağmen hukukun işlememesi canımızı acıtıyor” dedi. Katliamın Suruç Devlet Hastanesi’nde gerçekleştiğine dikkati çeken Öztorun, “Aradan 3 yıl 6 ay geçmiş, ancak dava açılmadıysa burada bir adaletsizlik vardır. Aile 269 gündür adliye önünde adalet arayışını sürdürüyor. Aile sadece kendileri için değil, Türkiye’de adalet talebi olan herkes için nöbet tutuyor. Adaletin olmadığını Suruç ve 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'nda gördük. Şenyaşar ailesinin yaşadığı adaletsizlikte savcılar değiştirilerek hukukun önü tıkanıyor. Hala bir adım atılmış değil. KESK olarak ailenin adalet arayışının yanında olduğumuzu bir kez daha dile getirmek için buraya geldik. Adalet yerini bulana kadar yanlarında olacağımızı tekrarlıyorum” ifadelerini kullandı. 

Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesinin devam ettiğine vurgu yaparak, “Türkiye’de büyük bir kriz altında mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu kriz sadece ekonomik değil, bu krizin temelinde adaletsizlik, hukuksuzluk var. Bu adaletsizlik devam ettiği sürece bakanların değiştirilmesi bir anlam teşkil etmeyecek. Haklı bir mücadelemiz var, ziyaretler bize cesaret veriyor. Mücadelemiz dayanışma ile devam ediyor. KESK heyetine teşekkür ediyoruz. Adalet arayışımızda ısrarcıyız. Sadece kendimiz için adalet istemiyoruz. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet diyoruz” şeklinde konuştu. 

POLİSLERE TEPKİ

Heyet konuşmaların ardından aile ile birlikte bir süre Adalet Nöbeti tuttu. Bu esnada görüntü alan polislere tepki gösteren anne Emine Şenyaşar, “Peşimizi bırakın gidin katilleri bulun” dedi. Heyet ardından alandan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER