Karakol polisi araç plaka 'kaydı yok' dedi, Orak TEM'de çıktı

Ankara'da zorla bir araca bindirilen HDP Gençlik Meclis üyesi Ezgi Orak'ın 3 saat sonra TEM'e götürüldüğü öğrenildi.

Karakol polisi araç plaka 'kaydı yok' dedi, Orak TEM'de çıktı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyesi Ezgi Orak, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Cebeci mevkiinde saat 17.00 sıralarında kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından kaçırılmıştı.

Arkadaşları Orak'ın “06 DB 3154” plakalı gri kornet bir araca bindirildiğini aktarmıştı. Orak'ın arkadaşları 155’i arayarak, kayıp ilanı verdi. Cebeci Karakolu’ndan Orak'ın arkadaşlarını arayan polis, isim, araç plakası alarak, kayıt oluşturdu. Sonrasında bir kez daha gençleri arayan karakol polisi, verilen araç plakasının  kayıtlı olmadığını ve  gençlerin karakola gelerek, ifade vermesini istedi. Orak'ın arkadaşlarının Cebeci Karakolu’na gittiği sırada Ankara TEM şube polisleri tarafından avukatlar arandı. Polisler, avukatlara Orak'ın TEM’e yeni getirildiği bilgisini verdi.

Avukatlar Orak ile görüşmek üzere TEM şubeye geçtiği öğrenildi.

Öte yandan Orak'ın kaçırılmasına ilişkin sanal medyada #EzgiOrakNerede hashtag açıldı.

Kimi paylaşımlar şöyle:

“Dilan Dirayet Taşdemir: Derhal açıklama yapın #EzgiOrakNerede

SGDF: HDP Gençlik Meclis üyesi Ezgi Orak Ankara polisi tarafından kaçırıldı. GBT yapacağız diyerek arabaya bindirilen  Ezgi için şimdi de “elimizde böyle bir isim yok deniliyor” Mafya devletin kaçırma ve kaybetme politikalarını çok iyi biliyoruz,hesap soracağız. #EzgiOrakNerede

Dersim Dağ: Arkadaşımız Ankara’da kendisini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırıldı ve saatlerdir kendisine ulaşamıyoruz. Sorumlusu daha önce yaşanan onlarca kaçırılma olayları hakkında suskun olan yetkilerledir#EzgiOrakNerede"

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER