Karadeniz’deki selde yaşamını yitirenlerin sayısı 31’e yükseldi

Orta ve Batı Karadeniz’de yaşanan sellerin sonucunda yaşamını yitirenlerin sayısı 31’e çıkarken, Rize’de de su taşkınları yaşandı.

Karadeniz’deki selde yaşamını yitirenlerin sayısı 31’e yükseldi

Yaşanan sel felaketi sonrası arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kastamonu ve Sinop’ta yaşamlarını yitirenlerin sayısı 31'e yükseldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) yaptığı açıklamaya göre Kastamonu'da 29, Sinop'ta 2 yurttaş yaşamını yitirirken, Bartın’da kayıp bir kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Bartın'ın Ulus Akörensöküler köyünde kaybolan kişiyi arama çalışmalarının AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri ile UMKE personelince sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, Sinop'un Ayancık ve Kastamonu'nun Bozkurt ilçelerinde arama ve kurtarma ekiplerince çalışmalara devam edildiği kaydedildi.

RİZE’DE DE TAŞKIN

Öte yandan Karadeniz’in doğusunda da etkili olan sağanak yağış Rize’de taşkına neden oldu. Çayeli ilçesinde bulunan Ağaran Şelalesi’nin taşması sonucu şelalenin alt kısmında kalan yol ulaşıma kapandı. İlçenin Büyükköy beldesine ulaşımı sağlayan yol güzergahındaki bazı ırmakların taşması sonucu da çeşitli noktalarda heyelanlar meydana geldi. Heyelan sonucu beldeye bağlı 4 mahalleye ulaşımı sağlayan yollar ulaşıma kapandı.

Yolların açılması için çalışmalar devam ederken, şiddetli yağmur etkisini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER