Kafasında tümör bulunan 65 yaşındaki kadın tutuklandı

Bitlis ve Muş'ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 43 kişiden, aralarında kafasında tümör bulunan 65 yaşındaki Naciye Türemiş'in de bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

Kafasında tümör bulunan 65 yaşındaki kadın tutuklandı

Bitlis'te 12 Şubat'ta düzenlenen ev baskınlarıyla gözaltına alınan 6 kişiden 2'si, Muş merkez ve Malazgirt ilçesine bağlı köylerde alınan 37 kişiden 1'i tutuklandı

65 YAŞINDAKİ HASTA KADIN TUTUKLANDI 

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 12 Şubat'ta gözaltına alınan HDP Bitlis İl Başkanı Rumet Dursun ile Vedat Gündüz, Sedat Eskin, Hanım Çelik, Erol Orak ve kafasında tümör bulunan 65 yaşındaki Naciye Türemiş İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. 

Savcılık ifadesi ardından "örgüt üyesi olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 6 kişiden Dursun, Eskin, Gündüz ve Çelik adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Türemiş ve Orak tutuklanarak Bitlis Cezaevi'ne gönderildi. 

Muş'ta 12 Şubat'ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Muş Belediyesi'nin HDP’li Meclis üyeleri Necip Aslanşen ve Fikri Aksak, Abdullah Polat, Abdül Haluk Sakık, Kenan Akpolat, SES Muş Şubesi önceki dönem yöneticisi Kadri Özden ve isimi öğrenilemeyen bir kişi İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. 

Savcılık ifadesi ardından mahkemeye sevk edilen 6 kişi serbest bırakılırken, 2014 - 2015 arası sosyal medya paylaşımları ve katıldığı basın açıklamaları gerekçe yapılan Özden, "örgüt üyesi olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanarak, Muş E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. 

14 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Malazgirt ilçesine bağlı Kazgöl, Aslankaya ve Yaramış köylerinde yapılan baskınlarda gözaltına alınan Şerefettin Dinç, Yaşar Ergen, Yaramış Köyü Muhtarı Mehmet Kaya, Abdulcebar Hönül, Selahattin Çaylak, Kasım Ekinci, Remzi Ekinci, Ayhan Aladağ, Şemsetin Demir, Zeynetin Akşi, Salim Taş, Ramazan Yıldız, Sinan Yıldız, İnan Özbek, Kazgölü Köyü Muhtarı Salih Söylemez ve Rahmi Arman ile ismi öğrenilemeyen 14 kişinin ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. 

Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER