IŞİD yöneticisi, kırmızı bültenle aranırken devlet hastanesinde tedavi olmuş

IŞİD yöneticisi İlhami Balı'nın, kırmızı bültenle aranırken Konya'da devlet hastanesinde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Balı’nın Adana Sarıçam’da da 31 Nolu Aile Hekimliği’ne kayıtlı olduğu ve muayene kaydı bulunduğu belirtildi.

IŞİD yöneticisi, kırmızı bültenle aranırken devlet hastanesinde tedavi olmuş

Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranan ve Türkiye’deki canlı bomba saldırılarından sorumlu tutulan IŞİD’in sınır emiri İlhami Balı’nın, 25 Temmuz 2016 tarihinde Konya’daki Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü ortaya çıktı.

ANKA Haber Ajansı’ndan Tamer Arda Erşin‘in haberine göre, 5 Haziran HDP Diyarbakır mitingi, 20 Temmuz Suruç, 10 Ekim Ankara Gar bombalı saldırılarının kritik ismi olan IŞİD’in sınırı emiri İlhami Balı, arandığı dönemde Konya Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde tedavi gördü.

MUAYENE KAYDI ORTAYA ÇIKTI 

Suruç katliamına ilişkin Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren dava dosyasına Balı’nın tedavi gördüğüne ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği resmi yazı girdi. Yazıda Balı’nın Adana Sarıçam’da da 31 Nolu Aile Hekimliği’ne kayıtlı olduğu ve muayene kaydı bulunduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER