İmamoğlu’ndan dikkati çeken uyarı: 164 kişi yaşamını yitirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle 92 kişinin hayatını kaybettiği açıklamasının hemen ardında sadece İstanbul’da bugün 164 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İmamoğlu’ndan dikkati çeken uyarı: 164 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısında açıkladığı verilere bir yalanlama da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. Sağlık Bakanlığı’nın tü Türkiye için bugün 92 olarak açıkladığı ölü sayısını yalanlayan İmamoğlu, sadece İstanbul’da 164 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da çağrıda bulunarak şöyle dedi: “Mezarlıklar Daire Başkanlığı’mızın ‘Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı’ bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır. Bulaşıcı hastalıktan vefat eden 164 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerim. Sayın @drfahrettinkoca tedbir almada gecikiyorsunuz.”

İKİNCİ MESAJ

İmamoğlu dakikalar sonra da ikinci bir mesaj yayınlayarak, şunları belirtti: "Sağlık Bakanımız Sayın @drfahrettinkoca az evvel beni aradı. Tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi. Pandemi sürecinde seferberlik anlayışıyla, şeffaflık ve bilim temelinde tüm adımları hep beraber atmak vazifemizdir. Daha sağlıklı bir Türkiye umuduyla..."

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER