İmamoğlu: Ekmek üretimini en yüksek kapasitede tutacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İnsanlarımız, tabii bu zor günlerde, bir an için hep böyle devam edecek hissiyle fazla ekmek almayı düşünürler ama endişe etmesinler. Yarın da öbür gün de yine normal ekmek kapasitemizi en yüksek seviyede tutup halk ekmek büfelerine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

İmamoğlu: Ekmek üretimini en yüksek kapasitede tutacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da yaşanan kar esaretine ilişkin AKOM’da açıklama yaptıktan sonra Sultangazi Cebeci'de bulunan tuz deposunda ve Halk Ekmek Fabrikası'nda denetimlerde bulundu. İmamoğlu’nun ilk durağı, Sultangazi Cebeci’deki deki tuz deposu oldu. Burada yetkilerden bilgi alan İmamoğlu, daha sonra yine Cebeci’de bulunan Halk Ekmek Fabrikası'na gitti. Üretimle ilgili bilgi alan İmamoğlu, ekmek üretimini en yüksek kapasitede tutacaklarını belirtti.

"EKMEKLERİMİZİ HALK EKMEK BÜFELERİNE ULAŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

İmamoğlu, “Şu an Cebeci'deki fabrikadayız. Diğer fabrikalarımızda da aktif bir biçimde imalat sürüyor. İnsanlarımız, bu zor günlerde, bir an için hep böyle devam edecek hissiyle fazla ekmek almayı düşünürler ama endişe etmesinler. Yarın da öbür gün de yine normal ekmek kapasitemizi en yüksek seviyede tutup halk ekmek büfelerine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

İmamoğlu, ekmek fabrikası çıkışında, ekmek büfesi önünde vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

"ŞEHİR İÇİ YOLLARIMIZDA TRAFİK AÇIK"

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kentte yolların açık olduğunu duyurdu. İmamoğlu, “İstanbul'da tüm kamu kurumları iş birliği halinde bu olağanüstü süreci yönettik, yönetiyoruz. Sorumluluk alanı tanımlarına bakmadan tüm yolları açmaya çalıştık. Şu an şehir içi yollarımızda trafik açık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER