İletişim Başkanlığı: Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızca yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" denildi.

İletişim Başkanlığı: Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasına ilişkin 27 saat sonra açıklama geldi.

Açıklamada, "Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde, sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 

GÖREVE LÜTFİ ELVAN ATANDI

Öte yandan, Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

Berat Albayrak'ın istifasının kabulü sonrası gözler bakanlığa gelecek isimdeyken, Cumhurbaşkanı kararıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan'ın getirildiği açıklandı. 

Elvan, 2016-2018 yılları arasında eski Türkiye Kalkınma Bakanı görevini yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER