'HDP Türkiye halklarına umut oldu'

DBP, kuruluş yıldönümü olan HDP’nin Türkiye halklarına umut olduğunu belirterek, "Demokrasi için panzehir önemi taşıyor" açıklaması yaptı.

'HDP Türkiye halklarına umut oldu'

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kuruluşunun 8'inci yıl dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. HDP’nin ortaya çıkışıyla izlediği demokratik üçüncü yol çizgisiyle Türkiye’de tüm halklara umut olduğunun ifade edildiği açıklamada, HDP’nin demokrasi için panzehir önemi taşıdığı vurgulandı. Bileşeni olduğu ve birlikte mücadele ettiği HDP’nin Türkiye siyasetine renk getirdiğini, bütün ezberleri bozduğunu belirten DBP açıklamasında, “Siyasetin faşizan uygulamalar ile boğdurulmak istendiği, engellendiği böylesi bir dönemde, siyasette demokratik üçüncü yol çizgisiyle yeni bir nefes borusu açan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen HDP, Türkiye’de aynı zamanda demokrasinin de panzehiri olmuştur” denildi. 

‘FİRAVUNLARA KARŞI İBRAHİMİ GELENEK’

Açıklamanın devamında, “Bu topraklarda Firavunlara karşı İbrahimi geleneği savunan, hakikat arayışı için büyük bedeller ödeyen ama hayallerinden de asla vazgeçmeyen HDP, bu 8 yıllık süreçte her geçen gün büyüyerek, halklara umut kaynağı olmaya devam etmektedir. Zulme, baskılara ve gözaltılara karşı geri adım atmayan, teslimiyeti değil direnişi sokak sokak, kent kent örgütleyen HDP ile birlikte mücadele etmekten gurur duyuyor ve kuruluş yıldönümünü kutluyor, demokratik siyaset hayatında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER