HDP'li olduğu için AKP'li Belediye Başkanı'nın mobbingine maruz kalan belediye işçisi intihara kalkıştı

AKP yönetiminde olan Akdeniz Belediyesi’nde çalışan Ali Çat, HDP’li olduğu için Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın mobbingine maruz kaldığını belirterek, intihar girişiminde bulundu.

HDP'li olduğu için AKP'li Belediye Başkanı'nın mobbingine maruz kalan belediye işçisi intihara kalkıştı

Mersin’de, AKP yönetiminde olan Akdeniz Belediyesi’nde mobbinge maruz kaldığını belirten belediye işçisi Ali Çat, intihar girişiminde bulundu. Belediyenin Teknik Hizmet Birimleri departmanında çalışan Çat, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi olduğu için Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, tarafından mobbinge maruz kaldığını kaydetti. 

Çalıştığı kurumun çatısına çıkan Çat, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından uzun süre ikna edilemedi. 

Teknik Hizmet Birimleri yetkilileri tarafından gazetecilerin belediye içine girmesi yasaklanırken, buradaki görevliler “Basın içeri girerse işinizden olursunuz” denilerek tehdit edildi.  

Uzun süren ikna çabalarının ardından çatıdan inen Çat, “HDP’li olduğum için Gültak’ın mobbingine maruz kalıyorum. 10 arkadaşım işten atıldı. Bizim de çıkmamızı istiyorlar. Bunun için mobbing uyguluyorlar” dedi.  

Çat, ambulansa alınarak sağlık kontrolünden geçirildi. Çat daha sonra polisler tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. (Mersin/MA)

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER