HDP Erdemli İlçe binasına yapılan saldırı kınandı

HDP Erdemli İlçe Örgütü binasına yapılan silahlı saldırıyı kınayan HDP’liler, daha önceki saldırıları gerçekleştiren kişilere uygulanan cezasızlık politikalarının saldırganlara güç verdiğini belirterek, “Korkmuyoruz” dedi.

HDP Erdemli İlçe binasına yapılan saldırı kınandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce HDP Erdemli İlçe binasına yapılan silahlı saldırıya ilişkin, ilçe binası önünde geniş katılımlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, HDP Mersin İl ve İlçe Örgütü, Parti Meclis Üyesi Erhan Basut,  Çukurova Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER),  Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD), İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şube üyeleri ile çok sayıda yurttaşlar katıldı. “Baskılar bizi yıldıramaz” pankartının açıldığı açıklamada, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Açıklamada,  HDP Erdemli İlçe Eşbaşkanı Ramazan Sesigüzel ile HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız konuştu.

 ‘SALDIRILARDAN KORKMUYORUZ’

Saldırıya dair konuşan HDP Erdemli İlçe Eşbaşkanı Ramazan Sesigüzel, saldırının ilk olmadığını, parti binalarının 2016 yılında da saldırıya uğradığını söyledi. Sesizgüzel, “O dönem saldırıyı yapan failler bulunduktan sonra serbest kalmaları ve  ellerini kollarını sallayarak dolaşması, bu olayın tekrarlanmasına sebeptir sebep olmaya devam edecektir. Biz bu saldırılardan korkmuyoruz. Bugün partimize sıkılan bu kurşun, sadece bize değil, Türkiye demokrasisine sıkılmıştır.  Bu tarz saldırılarla bizleri yıldırabileceklerini düşünenlere sesleniyoruz, dün korkmadık, bugün korkmuyoruz yarın da korkmayacağız. Direne direne kazanacağız” dedi.

‘AZMETTİRİCİ AKP İLE MHP’DİR’

Ardından söz alan Sarıyıldız ise şunları belirtti: “Sizlerin de bildiği gibi kısa süre öncede, Adana Yüreğir’de ilçe binamıza saldırı düzenlendi. GerekAdana Yüreğir’de ilçe binamıza yapılan saldırı, gerekse İzmir’de Deniz Poyraz yoldaşımız şahsında tüm HDP’lilere yapılan saldırının amacı gözdağıdır.  Bugün de Erdemli İlçe binamızda yaşatılan bunun benzeridir. Biz biliyoruz ki, bu olayın failleri gizlenmeye çalışılmaktadır.  Ama bunun arkasındaki azmettirici güçleri de biliyoruz. Bunlar AKP-MHP faşist iktidarıdır. Biz buradan tüm muhalif kesimlere bir kez daha söylemek istiyoruz, sizler bugün HDP’nin yanında durmazsanız, yarın sıra sizse gelecek.”

Açıklama  “Direne direne kazanacağız ”sloganları ve alkışlar eşliğinde son buldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER