HDP, DBP ve DTK heyetinden Ahmet Türk’e taziye ziyareti

HDP ve DBP Eş Genel Başkanları ile DTK Eşbaşkanı Leyla Güven'in de aralarında bulunduğu heyet, geçtiğimiz gün 3 yakınını kaybeden Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

HDP, DBP ve DTK heyetinden Ahmet Türk’e taziye ziyareti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Keskin Bayındır ve Saliha Aydeniz ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, HDP bölge milletvekilleri bölge il ve ilçe yöneticilerinden oluşan heyet geçtiğimiz gün 3 yakınını kaybeden Ahmet Türk ve ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Mardin'e geldi. Kalabalık bir heyet ile birlikte Derik ilçesinde Türk ailesinin yaşadığı Qasra Qanco (Atlı) kırsal mahallesine geçen heyeti Ahmet Türk ve yakınları karşıladı.

Heyet adına Leyla Güven söz alarak acı bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Hayatını kaybedenler için okunan duaların ardından koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle taziye ziyareti kısa tutularak, heyet köyden ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER