Hasta tutuklu Yılmaz yaşamını yitirdi

Afyonkarahisar 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan hasta tutuklu Hayrettin Yılmaz yaşamını yitirdi. Akciğer kanseri olmasına rağmen tedavisi engellenen Yılmaz'ın, cezaesının bir yılın altına düşmesine rağmen tahliye edilmediği öğrenildi.

Hasta tutuklu Yılmaz yaşamını yitirdi

Afyonkarahisar 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan hasta tutuklu Hayrettin Yılmaz (65) yaşamını yitirdi. Konuya ilişkin ulaştığımız ailesi, cezaevi yönetiminin sabah saatlerinde kendilerini arayarak, Yılmaz’ın yaşamını yitirdiğini söylediğini aktardı. Yılmaz’ın ailesi, cenazeyi almak üzere cezaevine doğru hareket etti.

Yılmaz’ın cenazesi memleketi Siirt’te defnedilecek.

BİR ÇOK HASTALIĞI VARDI 

Yılmaz'ın, akciğer kanserinin yanı sıra, ülser, gastrit ve reflü gibi mide hastalıkları, tiroid bezinde nodül ve önemli diş sorunları bulunuyordu. Yılmaz'ın koronavirüs nedeniyle uzun bir süre tedaviye erişemedi. Ayrıca Yılmaz'ın, verilen cezanın bir yılın altına düşmesine rağmen denetimli serbestlik hakkında mahrum bırakıldığı öğrenildi. 

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, dün hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için yaptığı eylemlerin 340’ıncı haftasında Yılmaz’ın durumuna dikkat çekerek, serbest bırakılmasını talebinde bulunmuştu.(Afyon/MA)

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER