Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in Cenazenin yıkanmasına izin verilmedi

İSTANBUL - Ölüm orucunun 288’inci gününde yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in cenazesini zorla Feriköy Mezarlığı’na getiren polis, cenazenin yıkanmasına izin vermedi.

Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in Cenazenin yıkanmasına izin verilmedi

Ölüm orucunun 288’inci gününde dün İstanbul’da yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek için yapılmak istenen cenaze törenine polis izin vermedi. Bölek’in Sarıyer Armutlu Mahallesi’ndeki "Direniş Evi"nde bulunan cenazesi, sabah erken saatlerde Okmeydanı Cemevi’ne getirilmek üzere  yola çıkarıldı. Ancak cenaze aracının önünü kesen polisler, cenazeyi Feriköy Mezarlığı’na getirdi. 

CENAZENİN YIKANMASINA ENGEL 

Cenaze aracı ile ona eşlik eden tek bir aracı mezarlığa alan polisler, cenazenin defnedilmesini istedi. Aile ise cenazelerini yıkamadıklarını bu nedenle Okmeydanı Cemevi’ne götürüp yıkadıktan sonra defin edeceklerini söyledi. Ailenin talebini kabul etmeyen polis, cenazenin defin edilmesini söyledi. Bunun üzerine aile cenazeyi yıkamadan mezarlığa götürerek, defin işlemlerine başladı. 

YIKANMADAN DEFNEDİLDİ

Ölüm orucunun 288’inci gününde dün İstanbul’da yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek için cenaze töreni yapılmasını engelleyen polisler, cenazenin yıkanmasına da izin vermedi. Bölek'in cenazesi yıkanmadan defnettirildi. 

CEMEVİNE İZİN VERİLMEDİ

Bölek’in Sarıyer Armutlu Mahallesi’ndeki "Direniş Evi"nde bulunan cenazesi, sabah erken saatlerde Okmeydanı Cemevi’ne yıkanması için yola çıkarıldı. Cenaze aracının önünü kesen polisler, cenazenin cemevine gitmesine izin vermeyerek, Feriköy Mezarlığı’na getirdi. 

MEZARLIK YASAKLANDI

Mezarlığa kimseyi almayan polisler, avukatlar, Helin Bölek ve İbrahim Gökçek'in ailesinin mezarlığa girmesine izin verdi. Polisler, mezarlığa zorla getirilen cenazeyi yıkanmadan defnedilmesini istedi. Aile ise, cenazelerini yıkamadan defnetmeyeceklerini söyledi. Polis baskısı sonucu aile cenazeyi yıkamadan defnetmek zorunda kaldı.

KİTLEYE MÜDAHALE 

Mezarlığın tüm kapılarını kapatan polisler, cenaze törenine katılmak için mezarlığa gelen kitleye de izin vermedi. Bunun üzerine yürüyüşe geçen kitleye polis müdahale etti. Müdahale sonucu en az 4 kişi gözaltına alındı. Müdahalenin ardından kitle Okmeydanı’na doğru yürüdü. (İstanbul/MA)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahir kartal
Tahir kartal - 2 yıl Önce

Mekânın cennet

SIRADAKİ HABER