Gökçek, kendini darbeyi önleyen 'iki numaralı kahraman' ilan etti

FETÖ ile bağlantılı olmakla suçlanan Melih Gökçek 15 Temmuz'da Ankara'da darbeyi önleyen kişinin kendisi olduğunu söyledi.

Gökçek, kendini darbeyi önleyen 'iki numaralı kahraman' ilan etti

Bülent Arınç'ın Ankara'yı parsel parsel FETÖ'cülere satmakla suçladığı ve FETÖ bağlantısı nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden alındığı ileri sürülen Melih Gökçek 15 Temmuz darbe girişimini kendisinin önlediğini ileri sürdü. 

TV 100'de Pazar Siyaseti programına katılan Melih Gökçek şunları söyledi: 

"Eğer Türkiye'de darbe olamadıysa bu konuda birçok insanın emeği vardır. Elbette bu işin bir numaralı kahramanı tartışmasız sayın Cumhurbaşkanıdır. Ama iki numaralı kahramanı acizane Melih Gökçektir. Biz Ankara'da darbeyi önleyen kişiyiz. Ankara'da 100 birim olarak kabul edin darbeye karşı olan direnmeyi. Bunun 50 birimini tartışmasız Ankara Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. Dolayısıyla Melih Gökçek'in liderliğinde bir grup yapmıştır. İlk twitimi 11.07'de attım. Daha Tayyip Bey ortada yok. Daha Tayyip Bey ölmüş mü, sağ mı bilmiyoruz. Hayatından endişemiz var. Hiç kimse bilmiyor. Türkiye'de ilk televizyonlara çıkan 'Haydi millet sokağa' diyen benim. Ben telefonla çıktım. Türkiye'de de ilk televizyonlara canlı olarak bağlanan benim oğlum Osman Gökçek'tir. Milleti sokağa davet eden."

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER