Gazeteci Müyesser Yıldız, tahliye oldu

Gazeteci Müyesser Yıldız, tutuklu kaldığı Sincan Cezaevi'nden tahliye oldu. Yıldız'ı cezaevinin çıkışında ailesi ve meslektaşları karşıladı.

Gazeteci Müyesser Yıldız, tahliye oldu

Gazeteci Müyesser Yıldız, tahliye olmasının ardından cezaevi önünde yaptığı açıklamada, "Sonuç benim açımdan çok sevineceğim bir şey değil. Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra buldurur misali oldu. Berbat, baştan sakat bir dosya. Normalde bugün savunmalardan sonra kovuşturmalara yer yok kararı verip kapatmaları, bu dosyayı hazırlayanlar hakkında da suç duyurusunda bulunmaları lazımdı ama yapmadılar, devam ettirmek istiyorlar. Bu hukuksuzluk girdabı adım adım hepimizi yutmaya devam ediyor. Eğer biz direnmezsek ne 2023’ü, ne süper ülkeyi ne de destan yazan ülkeyi görürüz. Önce hukuk devleti olmak zorundayız" dedi.

Gazeteci Müyesser Yıldız, tutuklu kaldığı Sincan Cezaevi'nden tahliye oldu. Yıldız'ı cezaevinin çıkışında ailesi ve meslektaşları karşıladı. Mücadele eden herkese teşekkür eden Yıldız, "Burada bir avuç insan inanılmaz bir şekilde direnç gösterdi. Bu zulme, haksızlığa sessiz kalmadılar. Bir avuç bile olsalar ses çıkardılar ve sonuç aldılar. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan başta olmak üzere baronun bütün avukatlarına, tanıyan tanımayan mutlaka geldi, ilgilendi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 

"KEŞKE AKP'DEN BİRİLERİNE DE TEŞEKKÜR EDEBİLSEYDİM"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere süreci takip eden herkese teşekkür eden Yıldız, “Utku Çakırözer bir meslektaş olarak da yalnız bırakmadı. Aynı şekilde Meral Akşener'e yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum. Temel Karamollaoğlu bu haksızlığı dile getirdi. Ona da teşekkür ediyorum. Keşke AKP’den birilerine de teşekkür edebilseydim ki onlar beni CHP’lilerden, İYİ Parti’lilerden daha iyi tanırlar” diye konuştu. 

"ÖNCE HUKUK DEVLETİ OLMAK ZORUNDAYIZ"

‘Yanlışlık oldu, seni biliyoruz, sen vatansever birisin, geçecek bu günler’ diye haberler geldiğini aktaran Yıldız, şöyle konuştu: 

“Geçecek tabi, geçiyor, geçti de. Ancak burada sahip çıkılması gereken ben değildim, hukuktu, basındı. Neticede bir gün Türkiye’de herkes bu süreci yaşıyor. Bu hukuka, basına ihtiyacı olacak. Keşke onlardan birileri de ses çıkarsaydı. Bu hukuksuzluk girdabı adım adım hepimizi yutmaya devam ediyor. Eğer biz direnmezsek ne 2023’ü, ne süper ülkeyi ne de destan yazan ülkeyi görürüz. Önce hukuk devleti olmak zorundayız."  

 "BERBAT, BAŞTAN SAKAT BİR DOSYA"

"Sonuç benim açımdan çok sevineceğim bir şey değil. Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra buldurur misali oldu. Berbat, baştan sakat bir dosya. Normalde bugün savunmalardan sonra kovuşturmalara yer yok kararı verip kapatmaları, bu dosyayı hazırlayanlar hakkında da suç duyurusunda bulunmaları lazımdı ama yapmadılar, devam ettirmek istiyorlar." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER