Fazıl Say’dan CHP’ye: 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

CHP’ye eleştirilerde bulunan piyanist ve besteci Fazıl Say, “İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!” ifadelerini kullandı.

Fazıl Say’dan CHP’ye: 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

Piyanist ve besteci Fazıl Say, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımla, CHP'ye eleştirilerde bulundu. Say’ın “CHP'ye naçizane bir eleştiri” başlıklı paylaşımı şöyle: "Ne zaman Halk Tv'de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP'liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim; KORKU! Korku, korku...

KÜRT SORUNUNDAN KORKUYORSUNUZ 

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!

Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? 'Olanın iyisi'? Bu ama öyle bir konu değil... Salgını, şu tüm hataları, Türkiye'nin durumunu; her şeyi... Siz Atatürk'ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk'ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk 'bugünkü sizin' çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü 'korkmuyordu' o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

KORKMAYANLARIN SAYISINI ARTTIRIN 

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku.

Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 00:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beser Aslan
Beser Aslan - 2 hafta Önce

100 /100 katılıyorum

Fikri
Fikri - 1 hafta Önce

Biravo derim

Bülent Bülent celebi
Bülent Bülent celebi - 1 hafta Önce

Yanı bencede chp çok korkakca davranıyor yani kılıçdaroğlu daha nereli olduğunu söylemekten bile çekiniyor

SIRADAKİ HABER