Faşist Katil, Katlettiği Poyraz’ın fotoğrafını paylaştı

HDP İzmir İl binasını girip, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden saldırgan Onur Gencer isimli faşist işlediği cinayetin ardından Poyraz’ın fotoğrafını Whatsapp hesabından paylaştı.

Faşist Katil, Katlettiği Poyraz’ın fotoğrafını paylaştı

İzmir’de öğle saatlerinde HDP İl Örgütü binasına giden Onur Gencer (27) isimli saldırgan, silahla rehin aldığı parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katletti. Parti binasını ateşe vermek isteyen Gencer, olay yerine ulaşan polislerce gözaltına alındı. 

Katil Onur Gencer’in kanlı eylemini gerçekleştirdikten sonra Deniz Poyraz’ın yerde kanlar içindeki fotoğrafını çekip, WhatsApp’ta durum fotoğrafı olarak paylaştığı ortaya çıktı. Sözkonusu paylaşımı TELE 1 tarafından servis edildi.

Katil Gencer’in numarasının kayıtlı olduğu bir kişi, fotoğrafı görünce ekran görüntüsü alarak TELE 1’e ulaştırdı. Saldırganın fotoğrafı “leş bir” ifadesi ile paylaştığı görüldü.  

İşlediği cinayetin ardından saldırganın Suriye’nin farklı kentlerinde çekilmiş, üzerinde askeri kamuflaj, elinde silah bulunan fotoğrafları da ortaya çıkmıştı.

HDP İzmir İl Örgütü karşısında bir yılı aşkındır kurulan polis noktası önünden elini kolunun sallayarak geçen katil Onur Gencer'in infazdan sonra da silahını çantasına koyarak teslim olduğu öğrenildi.  

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü'ne yapılan saldırıda katledilen Deniz Poyraz'ın 1983 Mardin Ömerli dünyaya geldi. 3 kardeşi de cezaevinde olan Poyraz'ın HDP çalışanı olan annesi Fehime Poyraz'ın elinden ameliyat olması nedeniyle parti çalışmalarına destek verdiği öğrenildi.

ÇOK SAYIDA KURŞUN İSABET ETTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yönlendirilen ailelerin yaptığı eylem nedeniyle HDP İl Örgütü önünde bir yıldan fazladır burada polis noktası kurulduğu bir ortamda saldırgan Onur Gencer'in içeriye girdiği anda tarama yaparak duvarları delik deşik ettiği, asılı fotoğrafları dahi taradığı görüldü.  

Saldırıda yaşamını yitiren Poyraz'ın vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği, saldırganın daha sonra silahını çantasına koyarak polise teslim olduğu öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER