Eski AKP’li vekil Gündeş: 3 milyon 800 bin yabancı oy kullanacak

Eski AKP'li vekil Pelin Gündeş, vatandaşlık alan yabancıların sayısının 8 milyon olduğunu ve 3 milyon 800 bininin oy kullanacağını iddia etti: "AKP bu seçmenden 64 vekil çıkartmayı planlıyor."

Eski AKP’li vekil Gündeş: 3 milyon 800 bin yabancı oy kullanacak

Eski AKP Kayseri milletvekili Pelin Gündeş, vatandaşlık alan yabancıların sayısının 8 milyon olduğunu ve 3 milyon 800 bininin oy kullanacağını söyledi. Gündeş bilginin kaynağının MİT olduğunu iddia etti.

Bizim TV’nin YouTube kanalında konuşan Gündeş, vatandaşlık alanların sadece sığınmacılar olmadığını 250 bin dolara konut alanların da bunlara dahil olduğunu belirtti.

8 milyon 800 bin kişinin 3 milyon 800 bininin oy kullanacağını öne süren Gündeş, “AKP bu seçmenden 64 vekil çıkartmayı planlıyor” diye konuştu.

Gündeş, “Vatandaşlığı bir kişi almıyor. 250 bin dolara vatandaşlık alan kişi ‘pasaport yırtıldı’ vs. gibi bahanelerle başkalarını da kendi çocuğu gibi gösterip birkaç kişiyi daha dahil ediyor. Türkiye’de vatandaşlık alanların sayısı 8 milyon 800 bin. Bana bu bilgiyi, kaynağının istihbarat olduğunu söyleyen, yalan söylemeyecek Türkiye’nin tanınmış bir gazetecisi verdi” ifadelerini kullandı.

‘AYNI KONUTU SATARAK VATANDAŞLIK ALIYORLAR’

Eski AKP’li Gündeş, 250 bin dolara ev alan kişinin vatandaşlık aldıktan sonra sahip olduğu konutu satarak elde ettiği gelirle başkalarına da vatandaşlık aldığını iddia etti.

Gündeş, “Yargı şu anda ‘benim çocuğum değildi ama vatandaşlık alırken öyle göstermiştim’ şeklinde açılan davalarla dolu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER