Erdoğan’ın Saray’dan Meclis’e gidişinin maliyeti 5 milyon TL

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saray’dan Meclis’e gidişinin 5 milyon TL’ye mal olduğunu belirten CHP’li Ali Mahir Başarır, faturasının ise halka kesildiğini söyledi.

Erdoğan’ın Saray’dan Meclis’e gidişinin maliyeti 5 milyon TL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı’nın ilk 7 aylık harcamasının 161 milyon TL olduğunu paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma giderlerine değinen Başarır, “Saray ile Meclis’in arası 5 kilometre. Türkiye’nin en iyi korunan iki kurumu. Cumhurbaşkanı’nın Saray’dan Meclis’e gidiş-gelişinin halka maliyeti 5 milyon TL. Ama reçete; halka” ifadelerini kullandı.

‘MÜTEAHHİT MİSİNİZ?’

Başarır, sözlerinin devamında, “Beyefendi bin 100 odalı sarayda, Marmaris’te sarayda, Ahlat’ta sarayda. Şimdi de Kıbrıs’a saray yapacakmış. Siz Cumhurbaşkanı mısınız yoksa ‘Saray müteahhidi’ misiniz? Ülkeye yapacağını yaptın, bari Kıbrıs’a dokunma. Kimin parasıyla Kıbrıs’a saray yapıyorsun? Somali’nin IMF’ye olan borcunu kimin parasıyla ödüyorsun?” diye sordu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER