Erdoğan’ın hedef aldığı Sözcü Gazetesi hakkında inceleme başlatıldı

BİK, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Ben okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" sözleriyle hedef aldığı Sözcü Gazetesi’ne inceleme başlattığını duyurdu.

Erdoğan’ın hedef aldığı Sözcü Gazetesi hakkında inceleme başlatıldı

Basın İlan Kurumu (BİK), bugün "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetiyle çıkan Sözcü Gazetesi’nin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  "Sözcü gazetesini ben okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" sözleriyle hedef alınmasından kısa süre sonra inceleme başlattığını duyurdu. Gazete’nin söz konusu haberinde Ayasofya’nın açılışının da işlenmesi iktidar kanadından tepkiyle karşılanmıştı.

BİK’TEN AÇIKLAMA

BİK tarafından yapılan açıklama şu şekilde:  "Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır. Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER