Erdoğan yine Boğaziçili öğrencilerini hedef aldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üniversitelerine yapılan rektör atamasını protesto eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini “Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta yer aldığı eylemlerin demokrasiyle ilgisi yoktur” sözleriyle hedef aldı.

Erdoğan yine Boğaziçili öğrencilerini hedef aldı

Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'ne video konferans ile katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Melih Bulu’yu rektör olarak atamasını protesto eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef almayı sürdü.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin “kayyım” olarak tanımladıkları rektör ataması için “rutin bir atama” diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri takip ediyoruz. Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta yer aldığı bu tür eylemlerin demokrasiyle hak arayışıyla, fikir ve ifade özgürlüğüyle ilgilisi yoktur.”

Erdoğan, sözlerinin devamında “Biz bu filmi 18 yıldır yüzlerce defa seyrettik. Biz bu kirli senaryonun aktörlerini vesayetin dayatmalarında, Gezi olaylarında esnafın malını mülkünü yağmalarken gördük. Bezmi Alem Valide Sultan Camii'ni işgal ederken bira kutularıyla nasıl işgalci hareketler yaparken gördük. Dünyada ve Türkiye'de herkes, her şeyin değişti. Bu köhne zihniyet yerinde sayıyor. Ülkeyi geriye döndürme gayreti içindeler”  ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER