Erdoğan, Konya açıklamasını nerede, ne zaman ve kime yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, üzerinden 45 saat geçen Konya'daki ırkçı katliamla ilgili "Bu bir vahşettir" sözleri dün servis edildi. Ancak haberlerde, Erdoğan bu açıklamayı nerede, ne zaman ve kime yaptı bilgisi yok.

Erdoğan, Konya açıklamasını nerede, ne zaman ve kime yaptı?

Konya'nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 kişinin katledildiği katliamın üzerinden 45 saat geçti. Kamera kayıtlarına rağmen katil Mehmet Altun hala yakalanmadı. Dedeoğulları ailesinin cenaze törenine katılan ve katliamı "husumete" bağlayan AKP'li yetkilerin "Bizzat soruşturmayla ilgileniyor" dediği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, katliama dair ne bir açıklaması ne de bir konuşması oldu. 

SÖZ VAR, YER VE ZAMAN YOK 

Orman yangınlarının yoğun yaşandığı Antalya'nın Manavgat ve Muğla'nın Marmaris ilçelerinde dün gün boyu programı olan Erdoğan, çay fırlattığı Marmaris'te Cumhurbaşkanlığı otobüsü üzerinden kitleye yaptığı konuşmada, Konya'daki katliama değinmedi. Ancak iktidar yanlısı medya saat 18.00'den itibaren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Konya'daki katliama tepki gösterdiğini ve "Bu bir vahşettir. 7 vatandaşımızın kanı yerde kalmayacak" dediğini servis etti. Gün boyu yangın bölgesinde bulunan Erdoğan bu açıklamayı nerede, ne zaman ve kime yaptı bilgisi haberlerde yok.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER