Erdoğan-Karamollaoğlu görüşmesinin perde arkası

Saadet lideri ile Erdoğan'ın görüşmesinde konuşulanları Selvi yazdı: Karamollaoğlu adaletsizliğin altını çizmiş ve parlamenter sistem önerisini Erdoğan'a da iletmiş.

Erdoğan-Karamollaoğlu görüşmesinin perde arkası

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu liderler turu çerçevesinde dün de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 2 saat 20 dakika süren görüşmeden sızan kulis bilgilerine göre Karamollaoğlu Erdoğan'ın Cumhur İttifakı davetine olumsuz yanıt verdi. Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi köşelerinde görüşmenin içeriğine dair duydukları bilgileri aktardı.

Görüşme başladığı andan itibaren ”Saadet Partisi, Millet İttifakı’ndan ayrılır mı? Erdoğan, Karamollaoğlu’nu Cumhur İttifakı’na geçmesi yönünde ikna edebilir mi?” sorularının yanıtı arandı diye yazan Selvi, kulis bilgilerini şöyle aktarıyor:

“Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en çok Erdoğan’a zarar verdiği görüşünde. ‘Bu sistem en çok sizi yoruyor’ dediği ifade ediliyor.

Adaletsizlik algısıyla ilgili olarak Karamollaoğlu’nun, ‘Toplumda adaletsizlik olduğu algısına inanmayabilirsiniz. Ancak Mimar Sinan’ın, minare eğri diyen çocuğu kırmayarak bir ip getirtip minareyi çektirmesi gibi, sizin de adaletsizlik algısını dikkate alıp toplumu rahatlatacak adımlar atmanızda yarar var’ dediği söyleniyor.

Erdoğan, Saadet Partisi’nin yerinin CHP’nin yanı olmadığını savunuyor. Daha önceki görüşmede de Karamollaoğlu’na bunu ifade etmişti. Dünkü görüşmede de Cumhur İttifakı’na davet etmesi sürpriz karşılanmamalı. Ama gerçekçi olmak lazım. Karamollaoğlu’nu hiç o karasularda yüzer gibi görmüyorum. Sadece bu diyaloğun sürdürülmesi sağlanabilir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER