Erdoğan'dan zam açıklaması

Elektrik ve doğalgaz zamlarına ilişkin konuşan Erdoğan, "Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil" dedi.

Erdoğan'dan zam açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında konuştu. Zamlara ilişkin tepkilere ilişkin konuşan Erdoğan, "Muhalefetin elektrik ve doğal gaz konusundaki spekülatif gayretlerini de boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil, Batı’da şu anda elektrik, doğal gaz fiyatları nerelerde? Vatandaşımızı rahatlatabilmek için elimizden gelen her türlü gayreti yaptık, her türlü indirimi uyguladık, uygulamaya da devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz" dedi. 

Rusya ve Ukrayna krizine ilişkin adımlar attıklarını söyleyen Erdoğan, "Sürekli Ankara'dan gelen notlar var, o notları inceliyorum. Şu anda Rusya-Ukrayna krizi var. Bununla ilgili attığımız adımlar var. Görüşmeleri de yürütmüş olduk, Libya'da malum gelişmeler var. Orayı takip ediyoruz. Azerbaycan'la ilgili gelişmeler olumlu istikamette, onlar bizi mutlu ediyor. Dünyadan kopuk bir siyaset ve liderlik olmaz. Dünyayı da yakından takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER